Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ołeh Tiahnybok: Dziś Polacy otworzyli drugi front przeciwko Ukrainie

AS 16:51 8 lutego 2018
wikimedia
​Lider ukraińskiej nacjonalistycznej partii Swoboda Ołeh Tiahnybok wypowiedział się na temat polskiej ustawy o IPN, która przewiduje odpowiedzialność karną za propagowanie banderyzmu - Polska ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej, która przewiduje odpowiedzialność karną za propagowanie banderyzmu, wskazuje na roszczenia terytorialne Warszawy wobec Kijowa - powiedział Tiahnybok.

Lider ukraińskiej partii twierdzi, że polskie przepisy są niebezpieczne dla Ukraińców, zwłaszcza dla tych mieszkających w Polsce - Po pierwsze, ta ustawa ma na celu asymilację Ukraińców pracujących i studiujących w Polsce. Po drugie zwróćcie uwagę, że Polacy nazwali dzisiejsze tereny Galicji i Wołynia "Wschodnią Małopolską". Patrząc w przyszłość, to zakładając ewentualny upadek Ukrainy, Polacy przedstawili de facto swoje roszczenia terytorialne wobec naszego kraju - stwierdził Ukrainiec.

Termin "Małopolska Wschodnia" odnosi się do historycznego regionu, który w okresie XX-lecia międzywojennego należał do II RP. Ukraińcy są zdecydowanie przeciwni używaniu tej nazwy. Ich zdaniem powinno mówić się o ,,zachodniej Ukrainie". Wspomnienie o tej nazwie w ustawie o IPN zostało negatywne odebrane przez media i politologów na Ukrainie. Uważają, że w ten sposób Polska przedstawia swoje nieoficjalne roszczenia.

Zdaniem ukraińskiego posła, nowela ustawy o IPN ma znaczący wpływ na konflikt w Donbasie. - Dziś Polacy otworzyli drugi front przeciwko Ukrainie. Muszą zrozumieć, że z czerwono-czarnymi flagami i hasłami Bandery, Ukraińcy na wschodzie bronią nie tylko Ukrainy kosztem swojego życia, ale chronią Europę i przede wszystkim Polskę - powiedział lider Swobody.

Zdaniem Tiahnyboka to, że Polska podpisała ustawę jest przykładem tego, jak nieudolnie prowadzona jest polityka zagraniczna Ukrainy - Nie chodzi tylko o niepowodzenie w polityce ukraińsko-polskiej, ale w ogóle o niepowodzenie zagranicznej działalności państwa ukraińskiego - dodał poseł.

 

Źródło: rmf 24

Wczytuję ocenę...


ZAMACH NA CHRZEŚCIJAN W SRI LANCE TO NAJWIĘKSZA ZBRODNIA - CZARNECKI, ŻÓŁTANIECKI, KANIA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze