Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ofiary nawałnic nie zostały pozostawione bez pomocy!

kos 15:10 20 listopada 2017
Fot. Jan Sroda/Gazeta Polska
Po ponad trzech miesiącach od sierpniowych nawałnic, które przeszły nad Polska, poszkodowane osoby cały czas otrzymują pieniądze na odbudowę zniszczonych domów i pomieszczeń gospodarczych. Decyzją ministra Mariusza Błaszczaka województwo wielkopolskie otrzymało kolejne 165 tys. zł na wypłatę zasiłków do 200 tys. zł (budynki mieszkalne) i do 20 tys. zł (budynki gospodarcze).

Intensywne opady deszczu i silny wiatr spowodowały wiele zniszczeń w gospodarstwach domowych. Wszystkie rodziny poszkodowane w nawałnicach objęte są pomocą. W przypadku, gdy pojawiają się trudności związane z odbudową, mogą one zgłaszać się poprzez gminny ośrodek pomocy społecznej do wojewody. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie. Woj. kujawsko-pomorskie otrzymało rządową pomoc w wysokości ponad 55 mln zł, z czego gminy rozdysponowały wśród poszkodowanych ponad 47 mln zł – prawie 8,1 mln zł gminy nadal mają na swoich kontach. Gminom z województwa pomorskiego rząd przekazał prawie 21,5 mln zł - gminy rozdysponowały wśród poszkodowanych ponad 19,7 mln zł. Jeśli chodzi o Wielkopolskę, to po ostatniej decyzji ministra Mariusza Błaszczaka o przekazaniu kolejnych 165 tys. zł, województwo wielkopolskie otrzymało już ok 34,5 mln zł wsparcia.

 Przypominamy, że to gminy po wydaniu decyzji o wysokości przyznanej pomocy finansowej rozdysponowują pieniądze do poszczególnych rodzin. Warto zaznaczyć, że to samorządy szacowały wielkość strat po nawałnicach i przyznawały zasiłki w konkretnej wysokości. Z informacji przekazanych przez wojewodów wynika nawet, że niektóry gminy zwracają środki finansowe, o które same wnioskowały.

 

 

Źródło: centrum prasowe pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (R. GROMADZKI) - PIOTR SEMKA - Skala histerii wokół pani Hanny Zdanowskiej ma dla mnie cechy smutnej zagadki
Wczytuję komentarze...
Najnowsze