Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Odnotowano śladowe przypadki zakłóceń przebiegu wyborów do Parlamentu Europejskiego". PKW wydała komunikat

pmb 11:59 26 maja 2019
Zrzut ekranu z serwisu youtube.com/Państwowa Komisja Wyborcza
W niedzielę odnotowano śladowe przypadki zakłóceń przebiegu wyborów do Parlamentu Europejskiego – poinformował zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz podczas niedzielnej konferencji PKW.

Jak poinformował Wiesław Kozielewicz, jednym z takich niewłaściwych zachowań było zachowanie przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej w Olsztynie, który zgłosił się do pracy, będąc w stanie po spożyciu alkoholu.

– Oczywiście został odsunięty od pracy, policja podjęła stosowne czynności – poinformował.

Dodał, że do incydentu doszło także w gminie Oleszyce, gdzie członkowie czterech komisji obwodowych przez pomyłkę opieczętowali karty wyborcze pieczęcią komisji ds. referendum.

– Gdy się zorientowano w błędzie, to postawiono trzecią, tym razem prawidłową pieczęć komisji obwodowej wyborczej. Oczywiście odciśnięcie pieczęci komisji ds. referendum nie ma wpływu na ważność karty. Karta jest ważna, bo jest opatrzona dwoma pieczęciami – okręgowej komisji wyborczej, a także obwodowej komisji wyborczej. A ta pieczęć komisji ds. referendum omyłkowo postawiona przez tę komisję jest traktowana jako dopisek – wyjaśnił Wiesław Kozielewicz.


Źródło: IAR/Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze