Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Odmówił obsłużenia kobiet w islamskich chustach. Grożą mu 3 lata więzienia i 45 tys. euro grzywny a jego życie "stało się piekłem"

ds 20:59 16 lutego 2017
Zdj. ilustracyjneFLICKR/agoolapulapu/(CC BY 2.0
We Francji rusza proces właściciela podparyskiej restauracji, który odmówił obsłużenia dwóch kobiet w islamskich chustach. Grożą mu za to trzy lata więzienia i 45 tysięcy euro grzywny. Oskarżony dostał też niezliczone listy z pogróżkami od muzułmanów. Jego adwokaci alarmują, że życie ich klienta „stało się piekłem” – czytamy na RMF FM.

Sprawa dot. właściciela francuskiej restauracji umiejscowionej w imigranckim getrcie pod Paryżem. Do sytuacji doszło po serii zamachów terrorystycznych w kraju. Oskarżony tłumaczy, że było to bezpośrednią przyczyną jego zachownia.

Jego zdaniem chusty, które zakrywają włosy i szyje są symbolem zniewolenia muzułmańskich kobiet. 

Za swoje zachowanie został natychmiast zaskarżony do sądu przez islamskie organizacje pod zarzutem dyskryminacji religijnej i rasizm. Ponadto nakazano mu natychmiastowe przeprosiny publiczne przez tamtejsze młodzieżowe bandy. 

Właściciel restauracji do dziś otrzymuje groźby i listy z pogróżkami skierowanymi w jego oraz rodzine i bliskich. Korespondencji jest tyle, że poczta odmówiła dostarczanie listów i zmusiła do odbioru osobistego z powodu, iż nie mieściły się one do torby listonoszy.

Finalnie zamknął restaurację i zmienił adres zamieszkania. Adwokaci oskarżonego przyznają, że zachowanie Francuza było błędem.

Źródło: RMF FMWczytuję ocenę...
KONIEC SYSTEMU - ODC.79/2 - MARCIN REY: W POLSCE SĄ EKSTREMISTYCZNE ŚRODOWISKA DYWERSYJNE

Wczytuję komentarze...
Najnowsze