Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Odbędzie się kolejna homoterrorystyczna parada ! Sąd uchylił decyzję prezydenta Gorzowa Wlkp.

sm 14:34 21 sierpnia 2019
Sąd uchylił decyzję prezydenta Gorzowa Wlkp. zakazującą organizację 24 sierpnia br. Marszu Równości w tym mieście. W swoim orzeczeniu wskazał m.in., że konstytucja gwarantuje prawo do zgromadzeń - poinformował w środę prezes Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. Jarosław Dudzicz.

Skargę na zakaz organizacji Marszu Równości rozpatrywał w środę Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. Uchylając decyzję prezydenta Gorzowa sąd przede wszystkim powołał się na konstytucyjne prawo zgromadzeń, które nie powinna być ograniczane.

 

"W orzeczeniu zarzucono prezydentowi m.in., że nie dokonał dostatecznej analizy ryzyka organizacji w tym samym czasie dwóch konkurencyjnych zgromadzeń. Prezydent w uzasadnieniu swojej decyzji nie wykazał w sposób wyczerpujący, w jakim stopniu występuje zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i mienia, jak również nie wykazał, że brak jest możliwości wzmocnienia służb mundurowych w celu przeprowadzenia obu zgromadzeń bez zakłócania porządku publicznego" – powiedział PAP Dudzicz.

 

Zdaniem sądu sam termin zgłoszenia konkurencyjnych zgromadzeń nie może być przesłanką, która powinna determinować wydanie zgody na ich organizację.

 

Dodał, że strony sporu mogą teraz odwołać się od decyzji sądu okręgowego do sądu apelacyjnego, który musiałby rozpoznać sprawę w 24 godziny.

 

W środę Sąd Okręgowy uchylił także wydany przez prezydenta Gorzowa zakaz organizacji zgromadzenia pn. "Promocja prawdy o człowieczeństwie". Tym samym nie wykluczone, że w najbliższą sobotę w Gorzowie odbędą się trzy zgromadzenia.

 

Rzecznik gorzowskiego magistratu Wiesław Ciepiela przekazał PAP, że prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki nie będzie się odwoływał od decyzji Sądu Okręgowego.

 

Jeden z organizatorów Marszu Równości w Gorzowie Wlkp. Sławomir Zalewski poinformował PAP, że w tej sytuacji marsz odbędzie się zgodnie z planem. W sobotę (24 sierpnia br.) o godz. 14 wystartuje sprzed Filharmonii Gorzowskiej i przejdzie ulicami miasta na plac Grunwaldzki.

 

Prezydent Gorzowa decyzję m.in. ws. Marszu Równości wydał 19 sierpnia br. argumentując ją względami bezpieczeństwa, gdyż na 24 sierpnia br. zgłoszono organizację 25 innych zgromadzeń.

 

"Zgodę uzyskali jedynie organizatorzy pierwszego ze zgłoszonych wydarzeń pn. +Informacja o współczesnych zagrożeniach+ z uwagi na termin złożenia wniosku oraz charakter planowanego wydarzenia. Jego lokalizacja koliduje z planowanym Marszem Równości. Negocjacje z udziałem miasta w sprawie dojścia do kompromisu organizatorów obu tych wydarzeń nie przyniosły skutku" – wyjaśnił Ciepiela.

 

Organizator Marszu Równości zgłosił go minutę później niż zgromadzenie pn. "Informacja o współczesnych zagrożeniach". Organizatorzy tego wydarzenia uzyskali zgodę prezydenta na jego przeprowadzenie.

 

Pełną treść decyzji prezydenta ws. Marszu Równości można znaleźć w BIP-e gorzowskiego magistratu pod adresem: http://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/276/Zgromadzenia/2/

 

Decyzję prezydenta Gorzowa Wlkp. o odmowie zgody na organizację Marszu Równości zaskarżyli jego organizatorzy. Poparł ich Rzecznik Praw Obywatelskich, który we wtorek wniósł do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. wniosek o uchylenie decyzji zakazującej organizacji tego zgromadzenia.

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


JAKUB ZGIERSKI (MŁOT NA MARKSIZM) - FASZYZM NA LEWICY. OTO FAKTY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze