Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Obchody 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego [RELACJA]

pmb 18:00 13 grudnia 2017
fot. Telewizja Republika
Dzisiaj, 13 grudnia wypada 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W planach obchodów rocznicy jest m. in. przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.


RELACJA NA ŻYWO

18:41

– Razem z kolegami z KPN-u pilnowaliśmy grobu dzisiaj błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Po co ta ofiara? Sens tych ofiar widzimy dopiero dzisiaj. Gdyby oni nie oddali życia za wolną Polskę, to nie byłoby tego piękna i sukcesu, który teraz przeżywamy. Oni oddali życie za wolną Polskę. To co trzeba zmienić? Trzeba nie tylko odbudować gospodarkę. Trzeba odbudować postawy, że warto być przyzwoitym – zaznaczył w swoim przemówieniu red. naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

18:38

– To była Polska naszych marzeń. To była Polska naszego trudu i znoju. Ta Polska będzie wolna i solidarna. Za taką Polskę będziemy walczyć, pracować i modlić się. W taką Polskę wierzymy. Dla niej poświęcimy swoje przyszłe życie i uczucia. Taka Polska będzie świeciła przykładem Europe i całemu światu – powiedział działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki

18:34

Głos zabrał Adam Borowski, jeden z bohaterów stanu wojennego: – Doczekaliśmy się dobrej zmiany. Mamy szansę wyplenić komunizm. Wypleńcie do spodu ślady komunizmu! Chciałbym podziękować osobom, które rządzą - macie w nas oparcie. Stoimy i będziemy was bronić. Do końca. Polska musi być suwerenna! Polska musi być sprawiedliwa! Chwała wielkiej Polsce!

18:31

– Polska jest wolnym państwem wolnych Polaków. I będzie wolnym narodem. Dziękuję Państwu bardzo – zakończył z mocą Jarosław Kaczyński. Ciągle wybrzmiewają okrzyki "Jarosław!".

18:28

– Ciągle jeszcze wiele przed nami. I w dążeniu do prawdy i w dążeniu do sprawiedliwości. 13 grudnia Jaruzelski podniósł rękę na Polskę z pomocą swoich moskiewskich sojuszników. Dziś, musimy ciągle o tym pamiętać. Prawda musi kształtować świadomość naszego narodu, naszej młodzieży. Wielu uczciwych ludzi ciągle wierzy, że Jaruzelski uratował Polskę przed rosyjską interwencją. I Ci ludzie bronią dzisiaj demokracji. Tak proszę państwa, to jest hańba – podkreślił prezes PiS.

18:23

– Szanowni Państwo. 36 lat temu historia zatoczyła koło. Komunizm rozpoczął się w Polsce od okupacji. Było mnóstwo ofiar i okrucieństwa. Polska została zniszczona, zmieciona i zmielona. Potem przyszły inne czasy, komunizm zmienił taktykę. Polacy powiedzieli "Nie" temu złagodzonemu komunizmowi. Ruch "Solidarności" został zaatakowany metodami okupacyjnymi. Zostały zaatakowane takie wartości jak wolność i sprawiedliwość. Okazało się, że ten system można tylko utrzymać przy pomocy czołgów i tej potężnej armii, która walczyła ze społeczeństwem. Polacy pokazali wtedy, że do swoich praw i wolności są przywiązani. I Polacy walczyli – powiedział w swoim przemówieniu prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

18:17

Trwa modlitwa w intencji tych, którzy zginęli w stanie wojennym.

18:11

– Marcin Antonowicz, lat 19, Emil Barchański, lat 17, Piotr Batroszcze, lat 34 , Antoni Browarczyk, lat 20, Wojciech Cielecki, lat 19, Wojciech Cieślewicz, lat 29, Józef Czekalski, lat 48... - odczytywane są nazwiska wszystkich osób, które zginęły za wolną Polskę w tamtym czasie.

18:08

– W 36 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego gromadzimy się na Pl. Trzech Krzyży, aby oddać tym którzy oddali życie za wolną Polskę – powiedział szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. Wszyscy śpiewają hymn Polski.

18:05

Obchody zaraz się zaczną. Jest bardzo wiele ludzi, powiewają biało-czerwone flagi. Atmosfera na Placu Trzech Krzyży jest podniosła i patriotyczna. Na miejscu jest już premier Mateusz Morawiecki i rzecznik PiS Beata Mazurek.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (R. GROMADZKI) - PIOTR SEMKA - Skala histerii wokół pani Hanny Zdanowskiej ma dla mnie cechy smutnej zagadki
Wczytuję komentarze...
Najnowsze