Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

O. Rydzyk: Nie zwracałem się o wsparcie dla mojej uczelni

mg 15:03 30 stycznia 2016
Wikipedia/ Jacek 767/ C BY-SA 3.0
Ojciec Tadeusz Rydzyk opublikował na stronie Radia Maryja oświadczenie w związku z głośną sprawą 20 mln złotych, którymi państwo miałoby wesprzeć kierowaną przez niego toruńską uczelnię. "Pragnę wyjaśnić, że nie zwracałem się do nikogo o takie wsparcie dla uczelni" – czytamy w komunikacie.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany przez dziennikarzy o możliwość dofinansowania Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu stwierdził, że to zadanie resortu kierowanego przez Jarosława Gowina.– Taka była decyzja naszego klubu, że nie jest to dobry sposób znalezienia pieniędzy na wsparcie naprawdę bardzo dobrej szkoły – komentował wycofanie poprawki przeznaczającej 20 mln zł na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– To powinny być pieniądze z resortu ministra Gowina – stwierdził. – Nie wiem, jak to będzie rozstrzygnięte, ale z pewnością ta szkoła zasługuje na to, żeby ją wesprzeć – podkreślił. CZYTAJ WIĘCEJ...

Wycofana poprawka

Dziś Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że poprawka przeznaczająca 20 mln zł na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu została wycofana. Wcześniej informacja o możliwym wsparciu uczelni dyrektora Radia Maryja wywołała oburzenie w szeregach opozycji. CZYTAJ WIĘCEJ...

Oświadczenie o. Rydzyka

W związku z krążącymi informacjami czy może dezinformacją o 20 mln zł dla Wyższej Szkoły Kultury Społeczne i Medialnej w Toruniu, które miały być poddane pod głosowanie w Sejmie w związku z planowanym budżetem, pragnę wyjaśnić, że nie zwracałem się do nikogo o takie wsparcie dla uczelni. Jestem jednak bardzo wdzięczny ludziom, którzy troszczą się o naszą uczelnię, także posłom Rzeczpospolitej. Bardzo dziękuję.

Rzeczywiście, nasza uczelnia nigdy nie dostawała żadnego wsparcia od rządzących, jakkolwiek my wychowujemy, przygotowujemy młodzież dla posługi Rzeczpospolitej, tak jak wszystkie uczelnie. Niektóre z nich niejednokrotnie otrzymują ogromne dotacje na funkcjonowanie placówek, dla ich rozwoju.

Jestem za tym, żeby wszyscy byli traktowani tak jak przystoi obywatelom Rzeczpospolitej. Jestem za tym, żeby wszyscy i wszystkie uczelnie miały równe prawa, tak jak każdy człowiek ma taką samą godność.

Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli będziemy traktowani inaczej niż za rządów PO i PSL kiedy odebrano nam przyznane wcześniej fundusze, także na rozwój uczelni. Pani Komisarz – wtedy była nią  Danuta Hübner – pytana przez europosłów i ludzi z naszej uczelni powiedziała wprost, że tu nie chodzi o uczelnię, tu chodzi o dyrektora Radia Maryja.

Nie chciałbym – z tej racji, że tak się nazywam, czy jestem kapłanem, czy dlatego, że posługuję przez Radio Maryja – żeby ktokolwiek był dyskryminowany.

Niech wszystkie podmioty będą traktowane godnie, tak ja się należy. Tego tylko życzę.

Nie chcemy też dostawać jakichś środków kosztem ludzi biednych, potrzebujących czy na przykład chorych. Nigdy!

Po prostu robić tak jak każe prawe sumienie i prawo, dobre prawo w sprawiedliwej Ojczyźnie. Tylko tyle.

Dziękuję także za wsparcie dobrych młodych ludzi w rozwoju uczelni, bo potrzeba nam dobrych ludzi. Potrzeba dobrych obywateli, kompetentnych i prawych.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i proszę o modlitwę.

Szczęść Boże.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

Źródło: radiomaryja.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze