Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowe stopnie wojskowe już od przyszłego roku

am 9:52 6 listopada 2017
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
Nowe-stare nazewnictwo powróci do łask polskiego wojska? Resort obrony przywróci przedwojenne nazwy stopni w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, w 2018 roku.

O nadchodzących planach resortu obrony pisze "Rzeczpospolita" powołując się na informacje uzyskane od wiceministra obrony narodowej Michała Dworczyka.

MON chce przywrócić stare nazewnictwo stopni wojskowych. Rotmistrz - kapitan, wachmistrz - sierżant, kanonier - szeregowy w jednostkach artyleryjskich oraz ogniomistrz - sierżant w artylerii.

Ministerstwo Obrony Narodowej chce w ten sposób nawiązać do tradycji niepodległościowej polskiej armii. Nie ma to wygenerować wielu kosztów, ponieważ wymaga tylko wprowadzenia zmian w kwestionariuszach żołnierzy.

Reforma ma być wprowadzana stopniowo. Zmiany obejmą jednostki nawiązujące do tradycji kawaleryjskich, tj. kawalerii pancernej czy powietrznej.

Resort powołuje się na Rotmistrza, który od wieków "wpisany był w historię wojskowości", odwołując się do Witolda Pileckiego czy Jana III Sobieskiego.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 107/2) - PROF. JAN ŻARYN - OPOZYCJA TOTALNA WYWOŁAŁA WOJNĘ Z ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze