Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowa duża ustawa reprywatyzacyjna. Co się w niej znajdzie?

EP 7:40 11 października 2017
Twitter.com
Nie będzie zwrotu działek w naturze. Spadkobiercy zadowolą się odszkodowaniem - tak w skrócie można opisać projekt nowej dużej ustawy reprywatyzacyjnej.

„Rzeczpospolita" dotarła do szczegółów projektu dużej ustawy reprywatyzacyjnej. W środę w południe zaprezentuje ją wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że projekt obejmie całą Polskę, a nie tylko Warszawę. "Nie będzie już zwrotu ziemi i budynków w naturze. Osoba, która wystąpi z roszczeniem, będzie mogła liczyć na odszkodowanie w wysokości 20 proc. wartości utraconej nieruchomości. By nie narażać budżetu państwa na zbyt wysokie wydatki, odszkodowania zostaną prawdopodobnie wypłacone w bonach reprywatyzacyjnych i obligacjach" - informuje Rzeczpospolita. 

Środki trafią jedynie w ręce byłych właścicieli i spadkobierców. To oznacza, że handlarze roszczeń zostaną z niczym: nie otrzymają ani nieruchomości, ani pieniędzy. Nowe przepisy mają mieć bowiem zastosowanie do spraw w toku. I to nie tylko tych warszawskich.

 

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze