Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Norwegia najszczęśliwszym krajem świata. Polska daleko w tyle

MAD 19:11 20 marca 2017
flickr.com/Al King/CC BY 2.0
Z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia został opublikowany World Happiness Report 2017, z którego wynika, że najszczęśliwszym krajem świata jest Norwegia, tuż za nią Dania oraz Islandia. Polska zajęła w zestawieniu dopiero 46. miejsce.

Raport taki sporządzany jest przez Sieć Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Solutions Network), globalną inicjatywę powołaną przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2012 r. Według autorów WHR 2017, szczęśliwe kraje to takie, gdzie panuje „zdrowa równowaga” pomiędzy dobrobytem, kapitałem społecznym, wyrażanym wysokim poziomem zaufania w społeczeństwie, niskim poziomem nierówności oraz zaufaniem do rządu.

W analizie „szczęśliwości” wzięto pod uwagę m.in. PKB na głowę mieszkańca w danym kraju, poziom wsparcia społecznego, przewidywanej długości życia w zdrowiu (healthy life expectancy) oraz wolność w dokonywaniu życiowych wyborów.

Numer jeden w rankingu „szczęśliwości” została Norwegia, drugie miejsce przypadło Danii, a trzecie – Islandii. W czołowej „10” znalazły się wszystkie kraje skandynawskie – na 5. miejscu znalazła się Finlandia, a na 10. - Szwecja. Polsce przypadło miejsce 46. Za nami znalazły się m.in. Włochy, Rosja, Litwa, Korea Południowa oraz Węgry.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, reuters.comWczytuję ocenę...
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze