Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

No i mamy sondaż! Ponad połowa Polaków uważa, że w Polsce żyje się bardzo dobrze!

sm 14:06 14 lutego 2018
50 proc. respondentów CBOS uważa, że sytuacja w Polsce zmierza w dobrym kierunku; 34 proc. badanych uważa że w złym; 16 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź: trudno powiedzieć. W państwie rządzonym przez PiS po prostu da się wreszcie żyć!

Ogólna sytuacja w kraju to dla połowy Polaków zwiastun tego, że obecna władza dobrze zarządza państwem polskim. Co ciekawe według badań zadowolonych przybyło odnośnie ostatniego badania (wzrost o 2 proc.). 

Źle sytuację w Polsce ocenia 34 proc. a niezdecydowanych jest 18 proc. O tym, że ogólna sytuacja w Polsce zmierza w dobrym kierunku, przekonana jest zdecydowana większość potencjalnych wyborców Prawa i Sprawiedliwości (88 proc.) oraz osób określających swoje poglądy jako prawicowe (80 proc.).

Pogląd, że sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku, częściej niż inni wyrażają respondenci identyfikujący się z lewicą (59 proc.), potencjalni wyborcy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a także mieszkańcy największych miast (41 proc.).   

CBOS zauważa, że nadal rekordowo wysokie, takie same jak w styczniu, są oceny poziomu życia badanych i ich rodzin. Trzy piąte Polaków (62 proc.) uznaje go za dobry, jedna trzecia (34 proc.) za przeciętny, a 4 proc. za zły. Ze swojego poziomu życia częściej zadowoleni są młodsi badani, mieszkańcy większych miejscowości oraz respondenci mający wyższe wykształcenie. Trzy piąte respondentów (60 proc., od stycznia spadek o 2 punkty procentowe) jest zadowolonych ze swojej sytuacji materialnej, 34 proc. (wzrost o 2 punkty) uznaje ją za przeciętną, a 6 proc. (bez zmian) – za złą.  

W porównaniu z ubiegłym miesiącem zmalało poczucie zagrożenia bezrobociem. Utraty pracy obawia się 17 proc. osób aktywnych zawodowo (spadek o 7 punktów procentowych), natomiast czterech na pięciu pracowników (81 proc., wzrost o 7 punktów) czuje się pod tym względem bezpiecznie.

Po prostu da się żyć w Polsce! Wreszcie!

Źródło: CBOS

Wczytuję ocenę...


A DLACZEGO? ANTONI MACIEREWICZ ODPOWIADA DZIECIOM. ZOBACZ KONIECZNIE!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze