Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niezwykły list niemieckich obywateli do Polaków. KONIECZNIE PRZECZYTAJ

Sm 9:30 20 marca 2017
Na portalu salon24.pl jeden z blogerów opublikował niezwykly list niemieckich obywateli do Polaków. Warto ten list przesyłać dalej.

List otwarty do opinii publicznej Polski :

Drodzy polscy Przyjaciele,

budowane od lat partnerstwo i przyjaźń niemiecko - polska są dziś zagrożone przez falę kłamliwej i agresywnej propagandy antypolskiej, zainicjowanej przez władze koncernu medialnego Ringier Axel Springer,  przywodzącej na myśl  propagandę lat 30 - tych. Na pierwszych stronach, wydawanych przez koncern, polskojęzycznych  gazet,  widzimy obraźliwe fotomontaże przedstawiające polskiego ministra obrony w stroju bojownika ISIS. Obrażające uczucia polskich katolików ilustracje w springerowskich czasopismach ukazujacych się w Polsce nie spotykają się z należytą reakcją władz koncernu.

Obraz Polski  pokazywany dziś  Polakom i Europie przez tygodnik " Newsweek " to kraj pogan, zamieszkały przez " podejrzliwych jak Polak " wściekłych ludzi, grzeszących na wakacjach. To Kokoland czyli kraj " męczarni zwanej Polską " 
Nie jest dla nas obywateli niemieckich pocieszeniem fakt, że inna polskojęzyczna gazeta wydawana przez koncern medialny Agora, sprawę Polski i Polaków widzi w identyczny sposób jak polskojęzyczne media niemieckie.

 

Drodzy polscy Przyjaciele,

wiemy, jak bolesne i krzywdzące są wszystkie te kłamstwa i oszczerstwa padające pod Waszym adresem. Zapewniamy, że są one tak samo bolesne dla nas, obrońców niemieckiego  państwa prawa i niemieckiej  demokracji. Choć nie jesteśmy osobiście odpowiedzialni za tę nikczemną kampanię propagandową, której ofiarą padamy także my, kierujemy do Was słowa przeprosin i ubolewania.

 

 

My, sygnatariusze tego listu  jesteśmy zwykłymi mieszkańcami Fryburga Bryzgowijskiego przywiązanymi  do idei demokracji i państwa prawa. Podziwiamy państwo polskie  za respektowanie standardów demokratycznych i moralnych, a Polaków za solidarność z oddzielonymi od macierzy mieszkańcami NRD w latach 80 – tych.

Jesteśmy przekonani, że większość niemieckiej  opinii publicznej okaże się odporna na szerzoną w złej wierze antypolską  propagandę i że będzie to tylko bolesny i wstydliwy epizod w historii przyjaznych stosunków niemiecko - polskich.
Mieszkańcy Fryburga Bryzgowijskiego.

 

Ilez to radości i inspiracji dostarczyć moze, napisany przez GW,  jeden list otwarty. Jak będzie wyglądał świat bez nich ? jak przyjdzie nam zyć ? 

 

 

http://siukumbalala.salon24.pl/765003,list-otwarty-obywateli-niemieckich-do-obywateli-polskich-prosimy-o-wybaczenie

Źródło: http://siukumbalala.salon24.pl/765003,list-otwarty-obywateli-niemieckich-do-obywateli-polskich-prosimy-o-wybaczenieWczytuję ocenę...
KONIEC SYSTEMU - ODC.79/2 - MARCIN REY: W POLSCE SĄ EKSTREMISTYCZNE ŚRODOWISKA DYWERSYJNE

Wczytuję komentarze...
Najnowsze