Niezwykły konkurs skoków w Sapporo! Kot zwycięzcą ex aequo z Prevcem!

Twitter/SkiJumping.pl

Maciej Kot ex aequo z Peterem Prevcem zwyciężyli w dzisiejszym konkursie skoków narciarskich w japońskim Sapporo. Na podium stanie również Austriak, Stefan Kraft. W finałowej serii wzięło udział pięciu naszych reprezentantów.

Maciej Kot po pierwszej serii skoków został liderem stawki po skoku na odległość 139 metrów. W drugiej serii Polak skoczył 138 metrów i to okazało się wystarczającą odległością do zwycięstwa w konkursie. Doszło jednak do rzadkiej sytuacji w skokach narciarskich, ponieważ na najwyższym stopniu podium Kot stanął wraz ze Słoweńcem, Peterem Prevcem – obaj uzyskali bowiem notę łączną 260,2 pkt. Słoweniec oddał w dzisiejszym konkursie skoki na odległość 143 i 134 metrów.

Pierwszą dziesiątkę skoczków w konkursie w Sapporo zamknęli dwaj Polacy – Jan Ziobro na miejscu 9. i Piotr Żyła na miejscu 10. Kamil Stoch, lider klasyfikacji Pucharu Świata, zajął miejsce 18., a Dawid Kubacki – 23. Do finałowej serii nie dostał się Stefan Hula.

Źródło: telewizjarepublika.pl