Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niezwykłe! W tym muzułmańskim kraju żyje aż ... 30 proc. katolików!

sm 20:07 2 kwietnia 2017
flickr
„Według ostatnich danych mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest ponad 5 milionów, z czego półtora miliona to katolicy. Tylko w Dubaju jest nas prawie 300 tys.” – powiedział wikariusz apostolski Arabii Południowej, bp Paul Hinder. Ponad 30.000 dzieci uczęszcza na katechizację, a lwia część chodzi do szkół prowadzonych przez siostry zakonne.

Przy parafiach istnieje wiele możliwości rozwoju duchowego. Są tam liczne wspólnoty formacyjne i modlitewne. Nie znaczy to jednak, że w Kościół w ZEA nie ma problemów.

 

Bp Hinder uznaje, że do największych należy problem handlu kobietami. Trudnością jest także duże rozproszenie wiernych, a także przedłużanie wiz pobytowych. Kapłani, któzy chcieliby pracować na terenie Emiratów mają problemy z uzyskaniem zezwoleń.

 

Nie zawsze główna Eucharystia odbywa się w piątek. Wg wikariusza apostolskiego, wielu wiernych uczęszcza na Msze nie tylko w niedziele, ale także w czwartki wieczorem i piątki. To dlatego, że piątek jest dniem świątecznym w krajach muzułmańskich. Nabożeństwa Są celebrowane w wielu językach, m.in. angielskim, włoskim, niemieckim, ale także arabskim, malajalam, tamilskim czy tagalskim, gdyż tamtejsza wspólnota katolików jest wielorasowa i wielokulturowa.

 

Źródło: Radio Watykańskie

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze