Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nietypowi oszuści. Podrabiali... mleko

kos 9:17 15 grudnia 2017
pixabay.com
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli ponad 8 i pół tony podrobionego mleka w proszku wartości 600 tysięcy złotych. Trwa ustalanie gdzie trafiał ten towar i czy nie stanowił zagrożenia dla zdrowia.

13 grudnia 2017 roku na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Bełchatowie przeszukali pomieszczenia wskazane na terenie jednej z ogrodzonych i strzeżonych posesji w okolicach Bełchatowa. Jak wynikało z uzyskanych wcześniej informacji, miało tam być przechowywane podrobione mleko dla niemowląt. Z pomocą straży pożarnej otworzona została zarówno brama jak i drzwi. Wre wnętrzu stały 32 palety z mlekiem w ilości 14400 opakowań o łącznej wadze 8640 kg o wartości nie mniejszej niż 600 tysięcy złotych. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli opakowania tekturowe, łyżeczki plastikowe, banderole z kodem kreskowym i zastrzeżonym znakiem towarowym, mleko w proszku w opakowaniach foliowych, certyfikaty, klejarki i kleje oraz etykiety dostawy. Całość była monitorowana kamerami. Ich zapis został zabezpieczony do celów dowodowych. Na miejscu podczas czynności prowadzonych przez policjantów z Łodzi i Bełchatowa obecny był konsultant bezpieczeństwa biznesowego jako osoba upoważniona do stwierdzenia braku autentyczności produktu.

Trwa ustalanie gdzie trafiał ten towar, czy nie stanowił zagrożenia dla zdrowia i przede wszystkim kto jest odpowiedzialny za ten przestępczy proceder.

 

Źródło: policja.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNK (K. GÓJSKA) - PROF. ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI - TO TUSK UCZYNIŁ NIENAWIŚĆ MOTOREM POLITYKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze