Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niepokojące dane. Prawie 7 mln imigrantów czeka na przedostanie się do Europy

lml 8:04 24 maja 2017
FLICKR/ NOBORDER NETWORK/ CC BY 2.0
W przeciągu ostatniego kwartału liczba wzrosła z 5,95 mln do 6,6 mln. Informację przekazał dziennik "Bild", powołując się na tajny dokument niemieckich służb bezpieczeństwa.

Według "Bild" w krajach Afryki Północnej, Jordanii i Turcji czeka około 6,6 mln osób, które chciałyby przedostać się do Europy (dane pochodzą z końca kwietnia 2017 roku). Dla porównania – pod koniec stycznia br. mowa była o 5,95 mln imigrantów. Ich liczba wzrosła więc o prawie 12 proc.

Tabloid, powołując się na poufny dokument niemieckich służb bezpieczeństwa informuje, że na tzw. szlaku bałkańskim przebywa 79 tys. uchodźców, z czego 62,5 tys. jest w Grecji. Do wybrzeży Włoch wciąż dopływają łodzie z uchodźcami z Północnej Afryki. Do końca kwietnia 2017 przybyło tam 37,3 tys. osób, zaś w całym roku 2015 było to 181,5 tys.

Według informacji tabloidu, ponad połowa z nich (55 proc.) pochodzi z Nigerii, Bangladeszu, Gwinei, Wybrzeża Kości Słoniowej i Gambii.

Tabloid informuje również, że partia Angeli Merkel, w reakcji na tę sytuację, chce, aby jednym z tematów w kampanii wyborczej, była walka z przyczynami uchodźstwa.

 

Źródło: bild.de, dw.com. telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


POLITYCZNA KAWA (ODC. 266/1) - JAK TVN TWORZY NAZISTÓW W POLSCE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze