Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niepewna przyszłość Chopina

M.N. 7:11 14 czerwca 2018
lotnisko-chopina.pl
Ważą się losy warszawskiego Lotniska Chopina. Rząd przygotowuje ekspertyzę, która zadecyduje o przyszłości portu po wybudowaniu CPK. Sprawę wykorzystują kandydaci na prezydenta Warszawy, w tym Rafał Trzaskowski (PO), który przekonuje, że budowa nowego portu nie ma sensu. – Takie twierdzenia nie pokrywają się z liczbami – mówi Mariusz Szpikowski, prezes PPL, zarządzającego lotniskiem.

Dyskusja na temat budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, a co za tym idzie: wygaszania Lotniska Chopina, stała się przedmiotem tzw. prekampanii wyborczej kandydatów na prezydenta Warszawy.

Rafał Trzaskowski, który wystartuje z ramienia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, przekonuje, że budowa nowego portu nie ma sensu, a wygaszenie warszawskiego lotniska pozbawi stolicę możliwości rozwoju.

Co więcej – jak pisze „Gazeta Wyborcza” – PO i Nowoczesna zapowiadają, że po zmianie władzy zrezygnują z budowy CPK. – Mówimy zdecydowanie o powrocie do koncepcji duoportu z lotniskami Modlin i Okęcie – powiedział „GW” Michał Stasiński, poseł PO.

Co innego mówili politycy partii jeszcze parę lat temu. Ekspertyzy zlecone w 2009 r.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ W GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE!

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


PROGRAM "7X24" (9.12) - DLACZEGO NIEMCY TRAKTUJĄ POLSKĘ JAKO KRAJ II KATEGORII ?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze