Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

NIEOFICJALNIE/ Są pierwszy typy na kandydatów PiS do wyborów do Parlamentu Europejskiego

am 18:10 19 lutego 2019
- Wicepremier Beata Szydło będzie kandydowała z listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu - potwierdził to przed posiedzeniem Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie spotkali się najważniejsi politycy partii rządzącej - m.in. prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Ministrowie, posłowie i senatorzy dyskutują o listach wyborczych do europarlamentu.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przed rozpoczęciem posiedzenia Komitetu Politycznego o szczegółach nie chcieli mówić. Wiadomo jednak, że ustalane będą tzw. "jedynki", czyli osoby, które będą otwierały listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki na pytanie, czy Polskę w Brukseli reprezentować będzie Beata Szydło, odpowiedział tylko krótko: - Tak, będzie.

Wśród kolejnych "jedynek" Prawa i Sprawiedliwości w eurowyborach wymieniani są nieoficjalnie m.in. minister edukacji narodowej Anna Zalewska, wicemarszałek Senatu Adam Bielan i szefowa gabinetu politycznego w rządzie Beaty Szydło, Elżbieta Witek. Żaden z członków Komitetu Politycznego tych kandydatur nie chciał jednak potwierdzić.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze