Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy rozpoczęły budowę Nord Stream 2 mimo, że nie mają wszystkich pozwoleń

AS 19:35 3 maja 2018
flickr
Na niemieckim wybrzeżu Bałtyku, w miejscowości Lubmin rozpoczęła się budowa odcinka gazociągu Nord Stream 2. Przeciwko realizacji projektu protestuje wiele państw, w tym Polska.

DPA powołując się na przedstawiciela Gazpromu informuje, że w Lubminie ruszył pracę nad budową Nord Stream 2. Rozpoczęto wykopy oraz wylewanie fundamentów pod budowę terminala, który będzie odbierał rosyjski gaz płynacy gazociągiem Nord Stream 2. Prace prowadzone są na terenie o powierzchni 6 hektarów.

Mimo, że Gazprom nie ma jeszcze kompletu pozwoleń to budowa ruszyła. Niemcy jako pierwsze wyraziły zgodę na realizację inwestycji, potem zrobiła to Finlandia.  Władze Szwecji oraz Danii jeszcze się wahają. 

Przeciwnikami budowy  drugiej nitki gazociągu Nord Stream są m.in. Polska oraz kraje bałtyckie, zwiększy to bowiem zależność Europy od dostaw rosyjskiego gazu. 

Komisja Europejska uważa, że projekt nie jest zgodny z celami Unii Energetycznej. Ponadto amerykański Departament Stanu skrytykował inwestycję realizowaną przez rosyjski Gazprom, która jest finansowana przez zachodnioeuropejskie koncerny energetyczne.

Plany zakładają, że nowy gazociąg pod dnem Bałtyku ma zostać oddany do użytku pod koniec przyszłego roku.

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze