Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy: Jest zgoda rządu na udział niemieckich Turków w referendum

MAD 16:14 15 marca 2017
flickr.com/alexeyklyukin/CC BY-SA 2.0
Niemiecki rząd wyraził zgodę, by przedstawiciele tureckiej społeczności w Niemczech wzięli udział w referendum dotyczącym zmian w tureckiej konstytucji. Turcy w Niemczech będą mogli głosować przez dwa tygodnie w 15 lokalach referendalnych na terenie kraju.

Rzecznik niemieckiej dyplomacji, Martin Schaefer poinformował dziś o zgodzie rządu na udział społeczności tureckiej w referendum dotyczącym zmian w tureckiej konstytucji, pozwalających na wprowadzenie systemu prezydenckiego. Głosowanie odbędzie się 11 konsulatach Turcji na terenie Niemiec, a także w dodatkowych lokalach referendalnych w Dortmundzie, Hanowerze, Monachium i Norymberdze.

Turcy mieszkający w Niemczech będą mogli głosować od 27 marca do 9 kwietnia. Do głosowania jest w Niemczech uprawnionych ok. 1,4 mln obywateli tureckich.

Udział Turków mieszkających w Europie Zachodniej w referendum dot. zmian w konstytucji i związana z tym agitacja polityków tureckich stały się powodem niedawnych spięć dyplomatycznych między Turcją a Holandią oraz Niemcami.  

Źródło: tagesspiegel.deWczytuję ocenę...
PILNUJMY POLSKI (ODC.18) - PRZEKRĘT GAZOWY TUSKA I PAWLAKA A KATASTROFA SMOLEŃSKA

Wczytuję komentarze...
Najnowsze