Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie żyje prof. Krystyna Kamieńska-Trela

ap, zm 16:23 12 lutego 2015
Telewizja Republika
11 lutego zmarła prof. Krystyna Kamieńska-Trela, specjalistka z Instytutu Chemii Organicznej PAN, niezależna ekspert zaangażowana w wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 13 lutego 2015r. o godz. 10.00 w kościele pod wezwaniem św. Zofii Barat (na Grabowie) przy ul. Tanecznej w Warszawie, po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz miejscowy.

Macierewicz: Swoim działaniem zawstydziła cały aparat państwowy

– To wiadomość, która spadła na nas wszystkich zupełnie niespodziewanie. Jeszcze wczoraj, kiedy przechodziła operację wydawało się, że wszystko będzie w porządku. To tragiczna i niespodziewana wiadomość – powiedział w rozmowie z portalem Telewizji Republika Antoni Macierewicz. – Wszyscy pamiętamy jej determinację w badaniach, które wykazały, że na wraku tupolewa były ślady materiałów wybuchowych. (…) Ostatnie lata swojego życia poświęciła na wyjaśnienie przyczyn zamachu smoleńskiego. Swoim działaniem zawstydziła cały aparat państwowy – mówił o zmarłej poseł PiS. Jak dodał, pokazała jak powinien zachowywać się naukowiec. – Bezkompromisowa jako naukowiec, odważna jako człowiek. Wspaniała Polka i wielka kobieta – ocenił.

Mec. Pszczółkowski: Podkreślała, że wszystko co robi, robi dla pamięci ofiar i ich bliskich

– To jest osoba, która niewątpliwie dla środowisk ofiar katastrofy smoleńskiej, wykonała gigantyczną pracę, podkreślała, że wszystko co robi robi dla pamięci ofiar i ich bliskich. Była w fantastycznych relacjach z tymi bliskimi, a to co wykonała dla sprawy smoleńskiej to jest nie tylko bezcenne ale także bezprecedensowe – powiedział dla portalu Telewizja Republika mec. Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Skrzypek: My, rodziny smoleńskie nigdy Jej tego nie zapomnimy

– Pani Profesor była Człowiekiem wyjątkowym. Wybitnym naukowcem a jednocześnie mądrą i bardzo ciepłą kobietą. Niezwykle jasną Postacią... Patrzyłam z podziwem na Jej odwagę, kiedy publicznie stawała po stronie prawdy i z determinacją broniła jej się przed manipulacją i nieuczciwością. My rodziny smoleńskie nigdy Jej tego nie zapomnimy. Zawsze będziemy Jej wdzięczni za to co zrobiła w sprawie wyjaśnienia okoliczności katastrofy smoleńskiej – wspomina prof. Kamieńską-Trelę, Dorota Skrzypek, wdowa po śp. Sławomirze Skrzypku tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej.

Zobacz odcinek programu "Zadanie specjalne" Anity Gargas, w którym gościem była prof.Krystyna Kamieńska-Trela.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.130/2) - prof. JAN ŻARYN - NIECH MILCZĄ CI, CO ATAKUJĄ KOŚCIÓŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze