Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nawet 14 stopni na plusie. IMGW ostrzega przed roztopami na południu

PR 10:01 16 lutego 2019
pixaby
Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy jest w zasięgu rozległego wyżu, układy niżowe zaznaczają się na północy oraz krańcach północno-zachodnich i północno-wschodnich kontynentu. Polska znajduje się w zasięgu wspomnianego wyżu, w ciepłym powietrzu polarnym morskim, napływającym z zachodu.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 7 st.C na Suwalszczyźnie i Pogórzu Karpackim do 14 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, w pozostałej części kraju na ogół małe i umiarkowane, miejscami na południu bezchmurnie. Nad ranem na północnym wschodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki oraz miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. W Kotlinach Sudeckich mogą tworzyć się mgły marznące ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4 st.C na terenach podgórskich i -2 st.C w Małopolsce do 4 st.C na wybrzeżu. Wiatr słaby, nad morzem miejscami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

 

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla południowych powiatów: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

pana_imgw_670

(źr. zrzut ekranu: pogodynka.pl)

Źródło: imgw, media

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze