Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nareszcie! Powstanie polska superprodukcja o legionach Piłsudskiego!

kos 20:00 6 lipca 2017
Telewizja Republika
Po ostatnich, bardzo złych dla polskiego kina wojennego latach, pojawiła się nadzieja, że wreszcie doczekamy się ambitnej produkcji historycznej. Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości ma powstać film o nazwie „Legiony”, który ma opowiadać historię odzyskana niepodległości.

Film już teraz dysponuje budżetem rzędu 28 mln zł, a przygotowywany jest wniosek o kolejne 6 mln zł, dzięki czemu ma stać się jednym z najdroższych polskich filmów w historii. 

Akcja dziać ma się w początkowych latach działalności Legionów Polskich, w roli Józefa Piłsudskiego wystąpić ma Jan Frycz, w obsadzie znajdą się również Sebastian Fabijański i Mirosław Baka. W filmie ma pojawić się wymarsz z Oleandrów, krwawa bitwa pod Kostiuchnówką, a całość ma zakończyć odzyskanie niepodległości.

Współproducentami filmu mają być Adam Borowski i Maciej Pawlicki, przy wsparciu Fundacji Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w której radzie zasiadają Zofia Romaszewska, prof. Wiesław Wysocki, prof. Andrzej Nowak, sędzia Wiesław Johann, sędzia Bogusław Nizieński, prof. Wojciech Polak i prof. Jan Żaryn. Film uzyskał dotację celową podjątą przez wicepremiera i minister kultury prof. Piotr Gliński.
Za scenariusz do filmu odpowiadają Tomasz Łysiak, Dariusz Gajewski, Michał Godzic i Maciej Pawlicki, a reżyserem będzie Dariusz Gajewski, wiceprezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Źródło: moviesroom.pl

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.59) - CAŁA PRAWDA O SZCZYCIE NATO
Wczytuję komentarze...
Najnowsze