Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nakaz zatrzymania kolejnego pracownika konsulatu USA!

pmb 19:05 9 października 2017
Zdj. ilustracyjne: Turecka ambasada w Waszyngtonie (USA)Wikimedia Commons
Ankara wydała nakaz zatrzymania drugiego już pracownika konsulatu USA – poinformowała telewizja NTV. W zeszłym tygodniu policja zatrzymała już pracownika konsulatu generalnego w Stambule. Powodem zatrzymania miały być rzekome powiązania pracownika z zamachem stanu w Turcji z lipca 2016 roku.

Pracownik konsulatu jest nadal poszukiwany. Jego rodzina – żona i dzieci – są przesłuchiwani przez turecką policję. Brak jednak jakiejkolwiek informacji na temat tego na jakiej podstawie tureckie władze wydały kolejny nakaz zatrzymania osoby z konsulatu USA.

Agencja Reuters informuje, że władze w Ankarze nadal nie skomentowały tych doniesień. Dodatkowo turecki minister sprawiedliwości, Abdulhamit Gul stwierdził, że nie ma jakichkolwiek informacji na temat aresztowania.

Pracownik konsulatu, który został zatrzymany w zeszłym tygodniu to Metin Topuz, obywatel Turcji, który ma być sądzony za szpiegostwo i próbę obalenia władz konstytucyjnych swego kraju. Waszyngton potępił zatrzymanie go i określił je jako bezpodstawne i źle wpływające na kontakty między sojusznikami z NATO.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.59) - CAŁA PRAWDA O SZCZYCIE NATO
Wczytuję komentarze...
Najnowsze