Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Największa na świecie nielegalna fabryka farmaceutyków w Bydgoszczy zlikwidowana

kmk 9:21 21 września 2016
policja.pl
Policjanci CBŚP zlikwidowali w Bydgoszczy pierwszą w Europie i największą na świecie nielegalną fabrykę sterydów anabolicznych i leków na potencję. Zatrzymano 14 osób, przejęto towar wart 17 mln. Złotych.

Poznańska policja wpadła na trop przestępców przed kilkoma miesiącami, w przeprowadzonej w czterech województwach przed kilkoma dniami akcji zatrzymano 14 osób zamieszanych w sprawę i zabezpieczono 430 tys. sterydów w tabletkach i ampułkach oraz 100 tys. tabletek na potencję. Całość na czarnym rynku warta około 17 mln złotych. Policja zabezpieczyła także 48 maszyn i urządzeń wartych ponad 4 mln złotych.

Przestępcy wynajęli do swojego procederu magazyny pod Bydgoszczą. Za szafami była ukryta cała sieć pomieszczeń, gdzie znajdowały się maszyny do produkcji oraz gotowe produkty i półfabrykaty.

Funkcjonariusze CBŚP szacują, że grupa przestępcza mogła wprowadzić na rynek produkty o wartości przynajmniej kilkudziesięciu mln złotych. To pierwsza taka nielegalna fabryka w Europie i największa na świecie. Wytwarzane przez grupę sterydy i środki na potencję nie spełniają żadnych norm i mogły narazić życie wielu osób.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze