Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nadszedł SMS od numeru 7247? Uważaj! To kolejna próba oszustwa

am 21:36 23 stycznia 2019
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
Otrzymałeś/aś SMS od numeru 7247? Uważaj! Jeśli odczytamy wiadomość i klikniemy w nadesłany link, czekać będzie nas niemiła niespodzianka.

"ZAWIADOMIENIE: Twój numer jest w BAZIE DANYCH przekazywanej do reklam i wysyłek SMS. USUŃ SWÓJ NUMER Z BAZY! Kliknij" - wiadomość o takiej treści otrzymało w ostatnim czasie wiele osób. Część z nich wierząc, że rzeczywiście uda im się raz na zawsze pozbyć uciążliwych SMS-ów klika w podany linki. To błąd.

Dalej zostaniemy poproszeni o podanie swojego adresu e-mail. Po podaniu go, na naszą skrzynkę wpłynie wiadomość następującej treści: "Dzień dobry, informujemy, że otrzymaliśmy żądanie blokady niechcianych wysyłek spamowych na Twój numer telefonu. W celach bezpieczeństwa, prosimy o potwierdzenie zgłoszenia".

Po potwierdzeniu zgłoszenia, przekieruje nas na stronę ankiety-konsumenckie.pl. Tam generator poprosi o podanie wszystkich danych w celach marketingowych. W rezultacie, zamiast pozbyć się niechcianych wiadomości zgadzamy się na otrzymywanie kolejnych uciążliwych SMS-ów, a na dodatek za darmo oddajemy swoje dane w ręce wielu firm.

Źródło: niebezpiecznik.pl

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze