Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mundury dla kombatantów z kurtkami i płaszczami na wzór tych z II RP. Opublikowano nowy projekt MON

ds 14:23 14 marca 2017
Antoni MacierewiczFot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Kurtka i płaszcz wykonane według umundurowania wzór 36 obowiązującego w II RP i pozostałe elementy współczesne - tak będą wyglądały mundury kombatantów należących do Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej – czytamy w projekcie MON.

Kurtka oficerska oraz oficerski płaszcz sukienny wykonane będą według umundurowania wz. 36 obowiązującego w II Rzeczpospolitej Polskiej. Pozostałe elementy ubioru będą wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami – głosi uzasadnienie projektu.

Mowa o nowelizacji ustawy o kombatantach uchwalonej przez Sejm pod koniec stycznia i podpisanej przez prezydenta RP w ostatni dzień lutego. Dziś na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt MON określajacy wzory elementów munduru oraz okoliczności, w których mundury te wraz z dodatkami będą mogły być noszone przez kombatantów.

Projekt przewiduje bezpłatny mundur dla kombatantów, w skład którego wchodzą: kurtka oficerska wz. 36 koloru khaki z patkami w kolorze granatowym z żółtymi wypustkami, spodnie wyjściowe lub spódnica koloru khaki, płaszcz oficerski wz. 36 koloru khaki z granatowo-żółtymi paskami na kołnierzu, rogatywka z otokiem w kolorze granatowym lub furażerka wyjściowa dla kobiet, biała koszula ze stójką, półbuty, rękawiczki dziane koloru białego, szalik zimowy koloru khaki, sznur galowy i oznaki stopni.

Źródło: polsatnews.plWczytuję ocenę...
KONIEC SYSTEMU - ODC.75/2 - KRZYSZTOF MRÓZ - DZIŚ W NIEMCZECH ZNOWU OBCHODZI SIĘ URODZINY HITLERA

Wczytuję komentarze...
Najnowsze