Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Moskwa przeprasza Francję za oskarżenia o „incydent powietrzny”. Przyznały się władze Szwajcarii

mk 13:49 20 października 2015
flickr/Rob Hurson/CC BY-SA 2.0
Po poniedziałkowym tarciu na linii Kreml-Paryż władze w Moskwie przeprosiły Francję za oskrażenia o wywołanie „niebezpiecznego incydentu” z udziałem francuskiego myśliwca, który miał zagrozić rosyjskiej maszynie rządowej z przewodniczącym Dumy Państwowej Siergiejem Naryszkinem.

Okazało się, że myśliwiec należał do Szwajcarów.

Do zbliżeniu myśliwca z rosyjskim samolotem doszło we francuskiej przestrzeni powietrznej. Rosyjskie MSZ wezwało francuskiego ambasadora w Moskwie Jean-Maurice’a Riperta, by złożył wyjaśnienia.

Resort rosyjskiej dyplomacji wydał też oświadczenie, w któym przekonywał, że „tego rodzaju działania Paryża podważają możliwość wykorzystywania Francji jako miejsca organizowania wielostronnych spotkań i rozmów”.

Jednakże władze Szwajcarii przyznały, że myśliwiec należał do nich. – Szwajcarski samolot bojowy F/A-18 zbliżył się do rosyjskiego samolotu w szwajcarskiej przestrzeni powietrznej nad miastem Biel w ramach standardowej procedury policyjnej kontroli w powietrzu – wyjaśnił Peter Minder z ministerstwa obrony Szwajcarii.

– Była to standardowa procedura przyjęta w Szwajcarii. Nie ma w tym nic niezwykłego – zapewnił i dodał, że celem pilota była identyfikacja samolotu i że nie powstało żadne zagrożenie.

 

 

Źródło: euronews.com, tvp.info, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze