Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: W haśle „amor patria nostra lex” jest wszystko co chciałem powiedzieć

kos 15:16 19 maja 2017
Mateusz Morawiecki, wicepremierTelewizja Republika
Jesteśmy obrońcami cywilizacji łacińskiej. Łacina język martwy, ale trafne jest hasło – de profundis – z głębi wydobywamy to co ważne dla naszej cywilizacji – na konferencji „Polska Wielki Projekt” przemawiał wicepremier Mateusz Morawiecki.

– Konserwatyzm współczujący został w Polsce udowodniony, weszliśmy, jako spadkobiercy „Solidarności” w przestrzeń społeczną. To ukłon w stronę naszych wspaniałych gości, państwa Gwiazdów. Budowa konserwatyzmu modernizacyjnego, jest dla nas wielkim wyzwaniem, a zarazem i wielką szansą. Tam gdzie następuje przewartościowanie systemu, gdzie wygrani i przegrani zmieniają się jak w kalejdoskopie, automatyzacja, robotyzacja, cyberbezpieczeństwo, te trendy stanowią dla nas w dużym stopniu szansę. Gdy prof. Karpiński pod koniec lat 60-tych wynalazł pierwszy komputer, to nie było państwa na tyle silnego, żebyśmy mogli przełożyć to na korzyści poszczególnych polskich branż. Dzisiaj starając się odbudować polski przemysł chcemy popchnąć Polskę na tory gospodarki wysokomarżowej, tak by przyciągać talenty z całego świata. Poprzez ta wizję chcemy zachęcić Polaków do powrotu – powiedział Mateusz Morawiecki.

– Patrzymy na Polskę przez rozwój, nie tylko na element fizyczny, ale i duchowy, moralny. Dlatego tak mocno uderzamy w te raje podatkowe, w nieuczciwość podatkową. Ta wizja nowoczesnej Polski doprowadzi do przyciągnięcia wielu polskich talentów, które opuściły nasz kraj i będziemy w stanie stworzyć silny porządek ekonomiczny. Hasłem naszej husarii było - amor patria nostra lex, czyli „miłość ojczyzny naszym najwyższym prawem”. W tym haśle zawiera się wszystko, co chciałbym powiedzieć. Ta wolność starożytnych, to jak my możemy osiągnąć sukces, mając wsparcie ze strony państwa, ale wzmacniając je. Czwarta rewolucja jest naszą szansą – dodał wicepremier.

Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM - odc. 120/2 - IRENEUSZ KACZMAREK - DIAGNOZA JEST JASNA: JESTEŚMY NA WOJNĘ!

Wczytuję komentarze...
Najnowsze