Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: To, co się działo w 1970 roku, było korytarzem do wolności

M.N. 10:14 17 grudnia 2017
Wikimedia Commons
– Pamiętamy, że Gdynia i ten kawałek Polski przed II Wojną Światową był nazywany korytarzem; dla mnie symbolicznie to, co się działo w 1970 r., potem w 1980 r. to był taki korytarz do wolności - mówił na spotkaniu z uczestnikami uroczystości w 47. rocznicę Grudnia ’70 premier Mateusz Morawiecki.

– Pamiętamy wszyscy z lekcji historii, że ta Gdynia nasza i ten kawałek Polski – 147 km i to licząc razem z Mierzeją Helską – przed II Wojną Światową był nazywany takim korytarzem. Był to korytarz do morza, wolności, wolnej gospodarki - podkreślił.

– Dla mnie też symbolicznie Gdynia, Gdańsk, Trójmiasto, to, co się działo w 1970 r., potem w 1980 r. to był taki korytarz do wolności - podkreślił premier. – Korytarz, który nas prowadził do wolności przez trudne lata - dodał.

– Te czołgi, które były wysłane przeciwko robotnikom, przeciwko waszym kolegom obnażyły prawdziwe obliczy tego systemu - mówił Morawiecki do uczestników spotkania. Premier podkreślił, że "tamten grudzień był bardzo ważnym etapem na drodze do naszej wolności".

– Wasze działania, odwaga, współpraca wtedy ze sobą dla mnie była bardzo ważna - zwrócił się do zgromadzonych.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


W PUNK (K. GÓJSKA) - PROF. ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI - TO TUSK UCZYNIŁ NIENAWIŚĆ MOTOREM POLITYKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze