Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MON przekazał wozy, które pomogą usunąć skutki nawałnic

kos 15:38 30 sierpnia 2017
mon.gov.pl
- Bardzo się cieszę, że mogę reprezentować Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza i zgodnie z jego obietnicą mogę przekazać sprzęt wojskowy - powiedział podsekretarz stanu w MON Bartłomiej Grabski podczas przekazania sprzętu poszkodowanym.

W środę w Brusach wiceminister Bartłomiej Grabski w obecności szefa Inspektoratu Wsparcia SZ gen. bryg. Dariusza Łukowskiego, przedstawicieli władz samorządowych oraz mieszkańców przekazał na ręce burmistrza Brus Witolda Ossowskiego kluczyki do dwóch samochodów ratowniczo-gaśniczych.

- Przekazane pojazdy zostały wyremontowane. Wierzę, że posłużą długie lata tutejszym Ochotniczym Strażom Pożarnym - powiedział wiceminister Grabski.

Przekazane wozy strażackie będą pełniły dalszą służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach i Leśnie. Będą wykorzystane m.in. do likwidacji skutków nawałnicy, która przeszła przez te tereny w sierpniu br. Pojazdy ratowniczo-gaśnicze wcześniej były użytkowane przez 12 Bazę Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu i Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce. Zostały poddane przeglądowi w 5. batalionie remontowym. Są to wozy w pełni sprawne techniczne, ukompletowane i wyposażone w sprzęt pożarniczy.

- Pragnę podziękować Ministrowi Obrony Narodowej za to, że podjął tak szybką decyzję, która została szybko zrealizowana i sprzęt jest już w Brusach. Przekazane wozy będą zaraz wykorzystane. Trafią w doświadczone ręce. Będą brały udział w usuwania skutków nawałnicy - powiedział Burmistrz Brus.

 

Źródło: mon.gov.plWczytuję ocenę...
PILNUJMY POLSKI (ODC.18) - PRZEKRĘT GAZOWY TUSKA I PAWLAKA A KATASTROFA SMOLEŃSKA

Wczytuję komentarze...
Najnowsze