Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Zdrowia: Szczepcie dzieci zgodnie z kalendarzem szczepień. Myślę, że dostaliśmy wyraźne ostrzeżenie od losu, by myśleć odpowiedzialnie!

PR 11:20 4 listopada 2018
Telewizja Republika
"Mądry Polak przed szkodą" - pod tą nazwą, odbyła się dziś wspólna konferencja ministra Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego związana z ostatnimi zachorowaniami na śmiertelną chorobę jaką jest Odra. - Myślę, że dostaliśmy wyraźne ostrzeżenie od losu, by myśleć odpowiedzialnie!

Podczas dzisiejszej konferencji Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego "Mądry Polak przed szkodą", przekazano, że sytuacja w Polsce związana z zachorowaniami na odrę jest opanowana. Zaapelowano także, by szczepić dzieci zgodnie z kalendarzem szczepień.

Minister Szumowski podkreślił, że sytuacja w Polsce jest opanowana, bo ponad 95 proc. osób jest zaszczepiony na odrę w sposób praktycznie gwarantujący bezpieczeństwo.

- Dzieci, które zachorowały to wynik braku szczepień. To trzeba jasno powiedzieć. Odra jest chorobą bardzo zaraźliwą i śmiertelną w promilu przypadków. Na szczęście choruje tylko 17 osób. Z tego co wiem, pacjenci są bezpieczni - powiedział minister.

Szumowski wskazał, że zachorowania na odrę, powinny być dla nas ostrzeżeniem.

- Wydaje mi się, że to taka czerwona latarnia która ostrzega – bądźmy mądrzy przed szkodą. Szczepmy się i nasze dzieci. Jeden pacjent, który zachorował, był w wieku przed szczepieniem. Takie osoby można chronić, szczepiąc innych w odpowiednim czasie - powiedział. 

- To nasz obowiązek jako dorosłych. Apeluję do rodziców – szczepcie dzieci zgodnie z kalendarzem szczepień. Nie ma żadnych badań które by potwierdziły, że szczepienia są skorelowane z chorobami takimi jak autyzm - dodał minister Szumowski.

Minister przypomniał, że szczepienia mogą mieć powikłania, ale one nie są tak groźne jak groźna może by być epidemia.

- Myślę, że dostaliśmy wyraźne ostrzeżenie od losu by myśleć odpowiedzialnie! Będziemy bezpieczni. Polacy są bezpieczni - powiedział.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.142/2) - LIZINIEWICZ: JAK EKOLODZY I OPOZYCJA GRAJĄ PRZYRODĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze