Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Błaszczak podziękował żołnierzom za obchody 11 listopada. "Udowodniliśmy, że kochamy Polskę"

am 18:27 12 listopada 2018
twitter.com/@MON_GOV_PL
Minister obrony Mariusz Błaszczak podziękował żołnierzom za przygotowania i udział w uroczystych obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę nieodległości.

– Dziękuję żołnierzom Wojska Polskiego za to wszystko, co zrobili w ciągu ostatniego roku, a co związane było z godnym umożliwieniem przeprowadzenia uroczystości setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, szczególnie za służbę w ciągu ostatnich dwóch dni; to była kulminacja naszych wysiłków – powiedział minister w poniedziałek w Warszawie.

– W przeddzień święta niepodległości w 17 miastach odbyły się pikniki wojskowe, w Warszawie żołnierze uczestniczyli w odsłonięciu pomnika Lecha Kaczyńskiego, 11 listopada odbyły się uroczystości przed grobem Nieznanego Żołnierza, a później wielki biało-czerwony marsz, poprzez który uczciliśmy stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości – mówił minister.

– Dwieście pięćdziesiąt tysięcy ludzi przeszło wczoraj ulicami Warszawy. Morze biało-czerwonych flag; świetna atmosfera, udowodniliśmy, że kochamy Polskę, że jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami, że możemy z pełnym przekonaniem patrzeć w przyszłość, bo jesteśmy świadomi naszej tożsamości –kontynuował.

Tym, którzy "świętowali na roboczo", wręczył pamiątkowe ryngrafy.  Wśród nich byli dowódcy generalnemu rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosławowi Mice, dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robertowi Głąbowi, komendantowi Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Robertowi Głąbowi za wsparcie, jakiego żandarmi udzielali policji, a także swoim współpracownikom z MON.

Podkreślił, że nad bezpieczeństwem czuwały powołane do tego służby, ale Żandarmeria Wojskowa także odegrała rolę. – Udowodniliśmy, że Wojsko Polskie jest profesjonalne, składa się z żołnierzy, którzy służą narodowi - - powiedział. Przypomniał, że zgodnie z niedawno wydanym zarządzeniem żołnierze przy GNŻ śpiewali hymn narodowy. Minister zaznaczył, że obchody rozpoczęte rok temu trwają i są zaplanowane do rocznicy wojny 1920 r.

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


SPECJALNA "POLITYCZNA KAWA"- BEATA SZYDŁO - PiS TO PARTIA EUROENTUZJASTÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze