Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Ardanowski deklaruje: nie ma żadnych powodów żeby polscy rolnicy mieli niższe dopłaty, niż ich koledzy z Europy Zachodniej

am 19:04 19 listopada 2018
Telewizja Republika
– Nie ma żadnych powodów, żeby polscy rolnicy otrzymywali niższe dopłaty bezpośrednie, niż ich koledzy z Europy Zachodniej. Będziemy twardo walczyć o ich wyrównanie – mówił dziennikarzom w Brukseli minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

W poniedziałek odbyło się w Brukseli spotkanie unijnych ministrów ds. rolnictwa, którzy rozmawiali nt. przyszłości wspólnej polityki rolnej po 2020 roku.

– Słyszymy w Brukseli wielokrotnie, że cele stawiane przed przyszłą wspólną polityką rolną są celami ambitnymi. To jest odmieniane przez przypadki. Rozumiemy, że rolnictwo to nie tylko produkcja żywności, to też troska o bioróżnorodność, o klimat. (...) Jednak jak to wszystko realizować, jeśli budżet na rolnictwo będzie okrojony – wskazał Ardanowski. Dodał, że ministrowie rolnictwa UE uważają, iż jest to niemożliwe do pogodzenia przy ograniczonych środkach.

– Dopiero wtedy można myśleć o realizowaniu tych ambitnych celów, które stoją przed rolnictwem i obszarami wiejskimi Unii Europejskiej – mówił dalej.

Ardanowski zadeklarował, że Polska będzie zabiegać o identyczne jak w przypadku rolników na zachodzie Europy. – W tej chwili nie ma w Polsce niższych kosztów produkcji. Środki ochrony roślin, paliwo, inne środki związane z produkcją rolniczą są w cenach europejskich. (...) Jedyną przewagą była niższa cena siły roboczej, która też się wyrównuje. Twardo będziemy walczyć o wyrównanie dopłat bezpośrednich. Nie ma żadnych powodów – i to jest stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego i całego rządu - żeby polscy rolnicy mieli niższe dopłaty, niż ich koledzy z Europy Zachodniej – wskazywał minister.

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.130/2) - prof. JAN ŻARYN - NIECH MILCZĄ CI, CO ATAKUJĄ KOŚCIÓŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze