Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Micheil Saakaszwili wraca na Ukrainę!

J.P 13:45 10 września 2017
fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Micheil Saakaszwili będzie próbował wjechać na Ukrainę przez przejście graniczne Korczowa-Krakowiec. Zmierza tam w towarzystwie, ukraińskich deputowanych i dziennikarzy. Rano towarzyszyli mu Julia Tymoszenko i Jacek Saryusz-Wolski.

Przebywając rano w Rzeszowie - gruziński i ukraiński polityk podkreślał, że ukraińskie władze nie chcą go wpuścić na terytorium Ukrainy, ponieważ boi się go prezydent Petro Poroszenko.

– Nie zamierzam organizować na Ukrainie kolejnego Majdanu i rewolucji. Chcę wjechać na Ukrainę i bronić swych praw w sądzie. Poroszenko zdecydował, że jestem dla niego bardzo niebezpieczny. Boi się mnie bardziej niż wrogów i Putina – powiedział.

Po ukraińskiej stronie granicy - w oczekiwaniu na Micheila Saakaszwilego, zebrało się ponad tysiąc jego zwolenników. Ukraińska policja zatrzymała kilkadziesiąt osób motywując to ich agresywnym zachowaniem.

W lipcu Petro Poroszenko podpisał decyzję o pozbawieniu Micheila Saakaszwilego ukraińskiego obywatelstwa. Nadał je w 2015 roku podczas mianowania gruzińskiego polityka na stanowisko gubernatora Odessy. Z biegiem czasu Micheil Saakaszwili z politycznego przyjaciela stał się zdecydowanym krytykiem ukraińskiego prezydenta, oskarżając go o wspieranie układów korupcyjno-przestępczych.

 

 

Źródło: Telewizja Republika, IAR, interia.pl

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze