Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Merkel przyznaje się do błędu w sprawie polityki migracyjnej

mw 10:10 31 sierpnia 2016
twitter@SZ
W wywiadzie na łamach dziennika "Sueddeutsche Zeitung" Angela Merkel przyznała, że nie spodziewała się, iż fala uchodźców zalewająca Europę od dłuższego czasu, będzie stanowić tak wielki problem. "Zbyt długo zwlekaliśmy z ogólnoeuropejskimi rozwiązaniami" - zaznaczyła.

"Problem imigracyjny narastał od lat. Po tym, jak przyjęliśmy falę uciekinierów po wojnach na Bałkanach, uznaliśmy problem za rozwiązany. Ciężar spadł na państwa graniczne Unii Europejskiej, takie jak Hiszpania" - mówiła.

Według kanclerz kluczem do rozwiązania problemu jest uszczelnienie zewnętrznych granic Wspólnoty oraz wsparcie krajów Afryki północnej i Turcji. Zaznacza również, że będzie to długotrwałe przedsięwzięcie. "Niemcy i Unia Europejska będą potrzebowały dużo cierpliwości i wytrwałości w przezwyciężaniu kryzysu" - dodała.

Według Angeli Merkel kryzys migracyjny nie łączy się z obecnym zagrożeniem terrorystycznym w Europie. "Nieprawdziwe jest twierdzenie, że terroryzm napływa do Europy wraz z uchodźcami" - wyznała.

Publikacja wywiadu przez niemiecki dziennik miała miejsce rok po zjeździe partii CDU, podczas którego kanclerz przekonywała o konieczności dalszego przyjmowania uchodźców.Źródło: sueddeutsche.de m.onet.pl

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 fakty (odc.57) - T. ZIEMSKI - TEZA Z BRZOZĄ BODINA NIE PRZEKONUJE. OTO DOWÓD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze