Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Merkel: Jestem głęboko wstrząśnięta atakiem w Muenster

M.N. 21:10 7 kwietnia 2018
Wikimedia Commons
Kanclerz Niemiec Angela Merkel przekazała w oświadczeniu, że jest głęboko wstrząśnięta atakiem w Muenster, gdzie w sobotę furgonetka wjechała w tłum ludzi, zabijając trzy osoby i raniąc ok. 30.

Zapewniła o swoim wsparciu dla poszkodowanych i ich bliskich. Kondolencje rodzinom ofiar złożył też premier Mateusz Morawiecki. Jak przekazała szefowa niemieckiego rządu, robione jest "wszystko co możliwe", by wyjaśnić fakty oraz wesprzeć poszkodowanych i ich bliskich.

Merkel zapewniła, że jest w stałym kontakcie z ministrem spraw wewnętrznych Niemiec Horstem Seehoferem, wicekanclerzem Olafem Scholzem oraz premierem Nadrenii Północnej-Westfalii Arminem Laschetem. Podziękowała również służbom zaangażowanym w akcję ratowniczą.

Premier Mateusz Morawiecki złożył kanclerz Niemiec kondolencje w związku z atakiem w Muenster, gdzie w sobotę furgonetka wjechała w tłum ludzi, zabijając trzy osoby i raniąc ok. 30.

"Składam najszczersze kondolencje na ręce Pani Kanclerz Angeli Merkel w związku z tragedią w Muenster. Nasze myśli pozostają z poszkodowanymi oraz z rodzinami ofiar" - napisał Morawiecki na Twitterze.

 

Źródło: onet.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.135/1) - ZOBACZ CO SIĘ STANIE JAK TUSK RZĄDZIŁBY POLSKĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze