Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Merkel gratuluje Dudzie. Padają słowa o niemieckich zbrodniach

ap 21:53 28 maja 2015
Angela Merkel, kanclerz NiemiecWikipedia/ Tobias Koch/ CC-BY-SA-3.0-de
Polska pod rządami Andrzeja Dudy podnosi się na równe nogi, będzie ważnym europejskim krajem traktowanym jako partner, a politycy nie będę ludźmi zabiegającymi o funkcje europejskie, ale ludźmi, którzy reprezentują interesy swojego kraju – mówił na antenie TV Republika Jarosław Kaczyński. Prezes PiS pokazywał, że zwiastunem tego, że tak właśnie będzie jest depesza gratulacyjna przesłana do Dudy z Berlina, w której pojawiają się słowa o niemieckiej winach z okresu II Wojny Światowej.

Poniżej treść depeszy gratulacyjnej, którą otrzymał Andrzej Duda po wygranych wyborach prezydenckich:

Szanowny Panie,

Gratuluję Panu serdecznie z okazji wyboru na prezydenta Polski. Niemiecko-polskie stosunki są dzisiaj, 70 lat po zakończeniu wojny, tak przyjazne i pełne zaufania jak chyba nigdy przedtem. Jesteśmy partnerami w Unii Europejskiej i NATO, razem pracujemy nad umocnieniem europejskich, pokojowych porządków i rozwiązaniem kryzysu ukraińskiego. To, że my dzisiaj ściśle obok siebie stoimy, zawdzięczamy gotowości pańskiego kraju do wyciągnięcia ręki ku pojednaniu i partnerstwa do Niemiec po niezmierzonych niemieckich zbrodniach dokonanych podczas drugiej wojny światowej.

W 2016 roku przypada 25. Rocznica podpisania niemiecko-polskiego Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie. Życzyłabym sobie, aby wykorzystać to wydarzenie do dalszego pogłębienia naszych wzajemnych relacji.

Życzę Panu szczęścia, sukcesu i bożego błogosławieństwa w pełnieniu pańskiego urzędu.

Z wyrazami szacunku, Angela Merkel, kanclerz Republiki Federalnej Niemiec.

Źródło: telewizjarepublika.pl, wpolityce.pl

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze