Memoriał Wagnera : Zwycięstwo naszych Mistrzów Świata z Reprezentacją Belgii

facebook.com/Polska-Siatkówka

W drugim meczu 14. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie, Polscy siatkarze pokonali Belgów 3:1 (20:25, 25:16, 25:20, 25:22). W pierwszym wczorajszym meczu Bułgaria pokonała Serbię 3:2.

Memoriał Huberta Wagnera w którym Polscy siatkarze rozgrywają swoje mecze, to przede wszystkim dobry moment na sprawdzenie swojej formy przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich. Po porażce z Bułgaria 2:3, wczoraj przyszedł czas na spotkanie z nieobliczalną Reprezentacją Belgii. Od początku spotkania wyraźnie było widać że nasi Mistrzowie Świata walczą nie tylko z rywalami ale i także z ogromnym zmęczeniem, które jest wynikiem ciężkich treningów i nie dawno zakończonego sezonu w barwach klubowych. We wczorajszym meczu, podobnie jak i w spotkaniu przeciwko Bułgarom, w grze naszej kadry szwankowała zagrywka i przyjęcie.

W pierwszym secie Polskim siatkarzom praktycznie nic nie wychodziło, co wykorzystali Belgowie wygrywając seta 25:20. Druga odsłona to już znacznie lepsza gra podopiecznych Stephane’a Antigi , którzy wygrali wysoko seta 25:16.
W trzeciej odsłonie gra bardzo się wyrównała i żadna z ekip nie była wstanie wyjść na znaczące prowadzenie. Jednak po drugiej przerwie technicznej do głosu doszli nasi siatkarze i wygrali 25:20. W czwartym i jak się okazało ostatnim secie, Polacy pokazali kto jest lepszą drużyną i nie pozostawiając złudzeń rywalom, zwyciężyli 25:22. Belgowie starali się podjąć walkę w secie lecz to końcówka seta należała do Polaków.

Stephane Antiga w Krakowie sprawdził już formę wszystkich czternastu zawodników, jakich powołał na turniej kwalifikacyjny w Japonii. Dziś Polacy w ostatnim meczu Memoriału Wagnera zmierzą się z Serbią.
Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich odbędzie się w Tokio i potrwa od 28 Maja do 5 Czerwca.