Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mec. Tomczyński: Na takie zmiany w sądownictwie czekałem od 1990 r.

kos 15:26 17 lipca 2017
mecenas Adam TomczyńskiTelewizja Republika
– Jestem dobrego zdania o środowisku sędziowskich, co nie znaczy, że jestem dobrego zdania o elitach sędziowskich – ocenił mecenas Adam Tomczyński, który w rozmowie z Jackiem Ożógiem poruszył temat procedowanych zmian w środowisku sędziowskim.

 

Osoby związane z opozycją ostrzegają, że posłowie, którzy wnieśli projekty dotyczące zmiany w Sądzie Najwyższym mogą spodziewać się odpowiedzialności prawnej. – Niech każdy robi swoje. 49 posłów ma prawo wnieść projekt ustawy, a o tym, czy jest on zgodny z konstytucją, czy będzie stawać się przed Trybunałem Stanu to nie poseł Grabiec i sędzia Gersdorf będą decydować. Dajmy sobie spokój z takimi ostrzeżeniami, starajmy się zmieniać Polskę – ocenił mecenas Tomczyński.

"Sędziów powinni sądzić przedstawiciele różnych zawodów prawniczych"

Prowadzący program pytał również o to, czy sędziowie powinni ponosić odpowiedzialność finansową za swoje decyzje i kto powinien sądzić sędziów. – Jeśli byłoby umyślne przestępstwo sędziego w sprawie postępowania które prowadził, to odpowiedzialność powinna być indywidualna, chodzi m.in.. o łapówki. Sprawy dotyczące sędziów powinni prowadzić sędziowie, którzy są nieskazitelni, ale obawiam się, że kolesiostwo w sądzie dyscyplinarnym jest zbyt rozwinięte. Od kilku miesięcy powtarzam, że sędziów powinni sądzić przedstawiciele różnych zawodów prawniczych, tak jest np. w Hiszpanii, gdzie w składzie sądzącym jest dwóch sędziów i troje przedstawicieli innych zawodów prawniczych – zakończył gość programu.

Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
PILNUJMY POLSKI (ODC.18) - PRZEKRĘT GAZOWY TUSKA I PAWLAKA A KATASTROFA SMOLEŃSKA

Wczytuję komentarze...
Najnowsze