Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mec. Hambura: Nic nie zahamuje Antoniego Macierewicza w sprawie katastrofy smoleńskiej. Znam jego determinację

pmb 20:50 23 kwietnia 2018
Mec. Stefan HamburaFot. Telewizja Republika
– Nic nie zahamuje Antoniego Macierewicza w sprawie katastrofy smoleńskiej. Znam jego determinację. Powiedział, że to jest jego sprawa życiowa. Chciałbym podziękować panu Macierewiczowi. Tylko dzięki jego determinacji jesteśmy w tym miejscu – powiedział mec. Stefan Hambura, który wystąpił w programie #Tweetup Republika.

– Politycy prawie za nic nie odpowiadają. Donald Tusk to był świadek. Były premier ma wiele spraw związanych ze Smoleńskiem. Zwolennicy byłego premiera starzeją się razem z nim – dzisiaj widziałem starsze panie, ok. 80-letnie – powiedział mecenas.

Mec. Hambura przytoczył interesujący fragment z książki "Kulisy Platformy":

– Polecam "Kulisy Platformy". Jest tam bardzo ciekawy fragment: "Uniemożliwienie lotu Kaczyńskiemu gdziekolwiek – to były konkretne zadania, jakie przed swoimi ludźmi Tusk stawiał każdorazowo". To stoi w sprzeczności z dzisiejszymi zeznaniami.

Pojawił się również temat przemilczenia przez TVP INFO prezentacji raportu technicznego:

Przemilczenie raportu technicznego przez TVP INFO mnie nie dziwi. TVP INFO podejmuje kierunki wiatru z którego on wieje. Dzisiaj też o godz. 10 nie było bezpośredniej transmisji z przesłuchania Donalda Tuska. Następuję wygaszanie tematu Smoleńska (...) Raport techniczny jest bardzo dobry. Na pewno nam się to przyda w przyszłości.

Następnie gość programu powiedział co sądzi o Antonim Macierewiczu:

Nic nie zahamuje Antoniego Macierewicza w sprawie katastrofy smoleńskiej. Znam jego determinację. Powiedział, że to jest jego sprawa życiowa. Chciałbym podziękować panu Macierewiczowi. Tylko dzięki jego determinacji jesteśmy w tym miejscu.

Poruszony został również temat prac zespołu Arkadiusz Mularczyka ds. reparacji:

– Trochę długo są robione te sprawy ws. reparacji przez zespół Arkadiusza Mularczyka. Trzeba zacząć konkretnie liczyć straty

Na koniec mec. Hambura ocenił wizytę Angeli Merkel w Polsce i jej możliwe reperkusje:

– Pani kanclerz Angela Merkel przyjechała do Warszawy, aby powiedzieć, że Niemcy dogadali się z Francuzami. "Albo się z nami dogadacie, albo zostaniecie na peryferiach" – myślę, że taki był przekaz. Bardzo widoczne było napięcie premiera Morawieckiego na twarzy. Myślę, że skapitulował.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - ŚMIERĆ PAWŁA ADAMOWICZA TO OKAZJA DO OKŁADANIA SIĘ DESKAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze