Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MASAKRA! Potężna powódź na Majorce. Liczba ofiar wzrasta. Zobacz co tam się dzieje!

M.N. 16:57 11 października 2018
Wikimedia Commons
W powodziach na Majorce zginęło co najmniej 12 osób - wynika z najnowszych danych policji. Wcześniej informowano o 10 ofiarach śmiertelnych. Powódź spowodował ulewny deszcz, który spadł we wtorek.

Miejscowa policja przekazała, że kolejne dwie osoby, to prawdopodobnie Niemcy. Rzecznik policji powiedział, że ciała znaleziono w pobliżu Arty, jednego z miast dotkniętych katastrofą.

Wśród zabitych jest także dwóch obywateli Wielkiej Brytanii. Taksówka, którą podróżowali, została w środę porwana przez zalewającą ulice błotnistą wodę. Kilka osób uznawanych jest za zaginionych - wśród nich znajduje się dziecko.

Władze lokalne Majorki zwołały nadzwyczajne spotkanie w celu koordynacji działań ratunkowych. W ośrodku sportowym w mieście Manacor utworzono schronisko dla osób, które uciekły przed powodzią. Na miejsce wysłano kilkuset ratowników i żołnierzy.

Hiszpański parlament uczcił pamięć ofiar minutą ciszy. Premier Pedro Sanchez napisał na Twitterze: "Moja solidarność i wsparcie skierowane jest do rodzin i przyjaciół ofiar oraz wszystkich osób dotkniętych tymi tragicznymi powodziami".

Źródło: IAR, Twitter

Wczytuję ocenę...


ZAMACH NA CHRZEŚCIJAN W SRI LANCE TO NAJWIĘKSZA ZBRODNIA - CZARNECKI, ŻÓŁTANIECKI, KANIA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze