Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marszałek Sejmu z wizytą w Pradze. "Polskę i Czechy łączą wspólne korzenie"

dmc 17:41 2 marca 2016
Marek Kuchciński i Milan ŠtěchFOT. PAWEŁ KULA
O kryzysie migracyjnym, projektach infrastrukturalnych oraz współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej rozmawiali dziś w Pradze marszałek Sejmu Marek Kuchciński i przewodniczący czeskiego Senatu Milan Štěch.

Podczas rozmów politycy wyrazili zadowolenie z bardzo dobrych relacji polsko-czeskich. Jak podkreślił Marek Kuchciński, stosunki między naszymi krajami są priorytetowe i strategiczne. – Polskę i Czechy łączą wspólne korzenie – powiedział marszałek. – Warto, aby nasze parlamenty wspierały politykę naszych rządów, żeby te mogły jak najszybciej dokończyć realizację rozpoczętych już projektów – dodał.

W Pradze poruszono kwestie bieżącej polityki europejskiej, w tym m.in. problem kryzysu migracyjnego. Przewodniczący czeskiego Senatu Milan Štěch podkreślił, że cieszy go, iż także w tej kwestii Polska i Czechy mówią wspólnym głosem. Jego zdaniem, w sprawach dotyczących Europy parlamenty narodowe powinny wykorzystywać więcej instrumentów, jakie daje im traktat lizboński, w tym np. procedurę pomarańczowej kartki. Podkreślił też, że ważna jest zgodność w zakresie podejmowanych decyzji.

Delegacje rozmawiały również o współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Jak zaznaczył Kuchciński, w obliczu bieżących kryzysów najważniejsza pozostaje odpowiedzialność za przyszłość i bezpieczeństwo obywateli. Marszałek Sejmu stwierdził, że to dzięki sąsiedztwu współpraca polsko-czeska w formule V4 jest naturalna.

 

Źródło: sejm.gov.pl

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze