Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marszałek Karczewski: Cieszę się ze Fulop pokazał zmianę w toku swojego myślenia

PR 11:40 14 maja 2018
twitter.com/StKarczewski
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski odniósł się do dzisiejszych doniesień, dotyczących specjalnego oświadczenia, które ma dziś wygłosić burmistrz Jersey City Steven Fulop. - Cieszę się, że osoba wypowiadająca się w sposób (...) pokazała zmianę w toku swojego myślenia – oznajmił marszałek w rozmowie z PAP.

Burmistrz Jersey City Steven Fulop w oświadczeniu, które ma wygłosić w poniedziałek, wyraził żal z powodu swojego wpisu zamieszczonego na Twitterze, w którym negatywnie wypowiedział się o marszałku Senatu Stanisławie Karczewskim.


Karczewski oświadczył, że działania dyplomatyczne wsparte przez mówiącą jednym głosem Polonię dały "bardzo dobry efekt, który jest naszym wspólnym sukcesem".

W ocenie marszałka Senatu przyczynił się do tego dialog, który - jak mówił - "zawsze powinien górować nad emocjami i który jest najlepszą drogą do rozwiązania konfliktów".

Do treści dzisiejszego oświadczenia burmistrza, dotarł korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie.

 Doniesienia, skomentował sam marszałek Senatu, Stanisław Karczewski.

- Cieszę się, że osoba wypowiadająca się w sposób nieuzasadniony i krzywdzący o marszałku Senatu Rzeczyposplitej Polskiej i o wszystkich Polakach, choć nie przeprosiła, to pokazała zmianę w toku swojego myślenia. Wyrażam zadowolenie z tej zmiany i zamiarów odwiedzenia Polski i niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - oświadczył Karczewski.

Marszałek zachęcił też burmistrza Jersey City Stevena Fulopa do odwiedzenia Katynia, Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz Muzeum II Wojny Światowej.

- Za wcześnie, by mówić o spotkaniu ze mną. Zobaczymy co przyniesie przyszłość - dodał Karczewski. 

 

Źródło: IAR, Centrum Prasowe PAP, Telewizja Republlika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - ŚMIERĆ PAWŁA ADAMOWICZA TO OKAZJA DO OKŁADANIA SIĘ DESKAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze