Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mariusz Błaszczak: trudno będzie zrealizować postulat prezydenta

PR 11:04 20 października 2017
Telewizja Republika
W programie „Sygnały dnia” na antenie Polskiego Radia Mariusz Błaszczak odniósł się do tematu reformy sądownictwa i spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim do którego ma dojść dziś w tej sprawie.

Jestem z natury optymistą- zaznaczył Błaszczak, mam nadzieje że Pan prezydent wypełni zobowiązanie złożone w trakcie kampanii wyborczej. Zobowiązanie dotyczące dogłębnej reformy wymiaru sprawiedliwości. 

Dziś wymiar sprawiedliwości jest chory- zaznaczył minister, a program PiS jak i program wyborczy prezydenta mówią o dogłębnej zmianie i naprawie tego systemu. Wydawało by się zatem, że sytuacja jest prosta bo obie strony chcą tego samego. Rzeczywistość nie jest jednak tak klarowna.

Przedstawiony przez prezydenta projekt w naszej ocenie wymagał korekty- powiedział Błaszczak. Obecnie spór dotyczy tematu wielopartyjności wyboru sędziów KRS. Minister zaznaczył, że obecna opozycja nie chce żadnych zmian. Przypomniał także, że zasadą demokracji jest to, że naród wybiera swoich reprezentantów a ci z kolei, realizują postulaty programowe głoszone przez nich podczas kampanii wyborczej. Należy zastanowić się czy w ogóle chcemy zmian. Prawo i sprawiedliwość dąży do naprawy chorego systemu.

Źródło: polskieradio

Wczytuję ocenę...
TAGI:


PROGRAM "7X24" (9.12) - DLACZEGO NIEMCY TRAKTUJĄ POLSKĘ JAKO KRAJ II KATEGORII ?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze