Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marek Suski: Jeżeli będziemy mieć takich sędziów, co się nawet na 50 zł łaszą, to wyroki będzie można łatwo kupić

AS 21:24 20 lutego 2018
Telewizja Republika
Dzisiejszym gościem Telewizji Republika był Marek Suski. W programie wypowiedział się na temat reformy sądownictwa.

Na początku programu skomentował zachowanie sędziego, który ukradł 50 zł  oraz ogólnym stanie polskiego sądownictwa - Pan sędzia, fachowiec od spraw karnych sugeruje, że 50 zł to nie przestępstwo a wykroczenie. (...) A przecież mógł wziąć całą kasę. (...)Jeżeli mamy mówić o o wymiarze sprawiedliwości, to szczególnie sędziowie to powinni być ludzie kryształowi, nieskazitelni. Bo jeżeli ktoś ma moc rozsądzania majątku i ma władzę decydować co komu przydzielić, to on musi być takim człowiekiem.

Suski uważa, że wśród sędziów znajduje się wiele osób, które nie powinny pełnić tego zawodu. Zauważa, że wielu z nich posiada majątki, które znacznie wykraczają ponad to, co byliby w stanie zarobić i nie potrafią ich w żaden racjonalny sposób wytłumaczyć. - Można się zastanowić, czy te 50 zł to tylko taki symbol. (...)Majątki na które by nie potrafili zarobić przez 100 lat i nie potrafią się z nich wytłumaczyć. (...) Jeżeli będziemy mieć takich sędziów, co się nawet na 50 zł łaszą, to wyroki łatwo będzie można kupić.

Marek Suski uważa, że sądownictwo koniecznie potrzebuje reform, ale zauważa, że proces ten nie będzie łatwy: - To musi być po pierwsze proces długotrwały. Widzimy jakie są siły na świecie, w Europie, w Polsce, które chcą żeby było tak jak jest. Jeżeli my tego nie zrobimy, to nikt tego nie zrobi, bo poza Prawem i Sprawiedliwością nie ma partii, która chce naprawy państwa, w tym sądownictwa. (...) Zrobimy to niezależnie od tego czy kasta będzie się bronić.

Podkreśla, że konieczne jest odsunięcie nieuczciwych sędziów i tylko dzięki odsunięciu ich możemy mówić o uczciwych sądach: - Tych sędziów, co mają "lekkie" sumienie powinniśmy wysłać na niezasłużony stan spoczynku. Nie da się tego zrobić jednym posunięciem. (...)Jestem jednak przekonany, że większość sędziów jest uczciwych.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 121/1) - DOROTA KANIA UJAWNIA SENSACYJNE NAGRANIA ROZMÓW WAŁĘSY Z MILICJANTAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze