Marcin Lewandowski srebrnym medalistą HMŚ!

facebook.com/lewandowskiteam

Marcin Lewandowski został halowym wicemistrzem świata w biegu na 1500 metrów. Zawodnik CWZS Zawisza Bydgoszcz SL ukończył bieg z czasem 3.58,39. Zwycięzcą został Etiopczyk Samuel Tefera (3.58,19), trzecie miejsce zajął Marokańczyk Abdelaati Iguider (3.58,43).

Marcin Lewandowski został srebrnym medalistą w biegu na 1500 metrów podczas Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham.

Reprezentant Polski ostatnie kółko zaczął na trzecim miejscu, ale ostatecznie zajął drugie miejsce z czasem 3:58.39. Na ostatniej prostej udało mu się wyprzedzić Marokańczyka Abdelaatiego Iguidera o 0,04 sek. Zwycięzcą został Etiopczyk Samuel Tefera  z czasem 3.58,19.

To drugi medal Polaków wywalczony w tej imprezie. W sobotę bieg na 800 m wygrał Adam Kszczot (RKS Łódź). To 30-ty medal biało-czerwonych wywalczony na Halowych Mistrzostwach Świata.

Źródło: sport.pl