MAMY TO! Polscy siatkarze zapewnili sobie awans do turnieju olimpijskiego w Tokio

Twitter / @PolskaSiatkowka

Polscy siatkarze po wygraniu seta w meczu ze Słowenią, zapewnili sobie awans do turnieju olimpijskiego w Tokio.

Po dwóch dniach rywalizacji w Ergo Arenie Polacy jako jedyni w stawce mieli na koncie dwa zwycięstwa. Zarówno w piątek z Tunezyjczykami, jak i dzień później z Francuzami wygrali 3:0 i do wywalczenia przepustki bez patrzenia na małe punkty dawało im wygranie jednego seta.

W pierwszej odsłonie ulegli wicemistrzom Europy 21:25, ale w drugiej zwyciężyli 25:23.

Podopieczni Vitala Heynena za sprawą zagwarantowania sobie udziału w przyszłorocznych igrzyskach już teraz zyskali komfort spokojnych przygotowań do tej imprezy.

Osiem czołowych europejskich drużyn z rankingu CEV, które nie wywalczą awansu w ten weekend drugą szansę będą miały w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się w styczniu 2020 roku.

Źródło: Telewizja Republika, media