Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MAŁECKI: Skarb Państwa za rządów PO-PSL był notorycznie okradany

PR 10:05 20 października 2017
msp.gov.pl
Maciej Małecki, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował o znaczącej poprawie sytuacji spółek Skarbu Państwa dzięki zmianie modelu zarządzania.

W wywiadzie na antenie TVP Info minister podkreślił, że zatrzymana została bezmyślna i chaotyczna prywatyzacja. Lepsze wyniki spółek osiągnięto także dzięki podniesieniu wymagań wobec menedżerów oraz wprowadzeniu nowych licznych regulacji. Spółki powinny pracować na kapitał Polski i Polaków, na te i przyszłe pokolenia- podkreślił minister. 

Obecny rząd zatrzymał bezmyślne wyprzedawanie spółek, poprzedni, nie miał na nie pomysłu- zaznaczył Małecki. Wyjątkowo duże wpływy do budżetu, udało się osiągnąć lepszym zarządzaniem, zamiast podnoszenia podatków czy wieku emerytalnego- stwierdził Małecki. 

Poszczególni ministrowie za pośrednictwem podlegających im spółek, mogą realizować politykę rządu. A jaki jest skutek tych działań? Obecne rekordowe wyniki Skarbu Państwa są najlepszym dowodem na to, że działania obecnego rządu są skuteczne- oznajmił minister. Dodał że duży udział w poprawie finansów miało również uszczelnienie systemu podatkowego oraz walka z mafią paliwową.

 

 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


SALONIK POLITYCZNY (ODC.231) - OTO CO TAK NAPRAWDĘ STAŁO SIĘ PODCZAS WIZYTY PREZYDENTA DUDY W USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze