Magda Linette odpadła z turnieju w Katowicach

facebook.com/KatowiceOpen

Na ćwierćfinale zakończyła się przygoda Magdy Linette w turnieju WTA Katowice Open. Polka przegrała z Francuzką Pauline Parmentier 2:6, 4:6.

Sklasyfikowana na 114 pozycji w światowym rankingu rywalka od początku spotkania grała lepiej od Poznanianki. Linette po wygraniu pierwszego gema, dwukrotnie dała się przełamać i w krótkim czasie przegrywała już 1:5. Naszą tenisistkę stać było jeszcze na obronienie trzech piłek setowych i wygranie swojego serwisu, ale w następnym gemie Francuzka zakończyła seta.

W drugiej partii Polka dotrzymywała kroku rywalce do stanu 2:2. Potem niestety znowu dała się przełamać i po chwili Palmentier prowadziła już 4:2. Kiedy w następnym gemie tenisistka z Francji miała piłkę na przełamanie wydawało się, że Linette nie zdoła się podnieść, Poznanianka jednak wyszła z opresji i nie pozwoliła przeciwniczce na drugiego breaka. Do końca Polka dzielnie walczyła, ale przełamania nie udało jej się już odrobić i Pauline Parmentier rozstrzygnęła tego seta i cały mecz na swoją korzyść. Tym samym Francuzka wyeliminowała ostatnią polską tenisistkę w turniejowej drabince i w półfinale zmierzy się z lepszą z pary Franceska Schiavone – Dominika Cibulkova.

Źródło: wtatennis.com